Brněnský ekumenický sbor

Koncerty

12
prosinec
2021

Adventní hudební nešpory. Čtverý příchod Krista, adventní zamyšlení inspirované myšlenkami středověkého teologa Lukáše Pražského. Zazní adventní písně z doby renesance a baroka.

Brno-Řečkovice, Sbor Páně (Vážného 6)
28
listopad
2021

Adventní hudební nešpory. Čtverý příchod Krista, adventní zamyšlení inspirované myšlenkami středověkého teologa Lukáše Pražského. Zazní adventní písně z doby renesance a baroka, spoluúčinkuje ansámbl Operuit.

Brno, ČCE Židenice (Jílkova 74)
14
listopad
2021

Duchovní hudba v modlitebně Církve československé husitské v Kuřimi. Zazní díla starých mistrů období renesance a baroka.

Kuřim, Farského 22

Ukázky hudby

Cantabant Sancti
Alleluia
Ecce Vicit Leo
Jak velmi milí, Pane
Lamnaceach Binginot
Veni Creator Spiritus

Sbor

Brněnský ekumenický sbor byl založen v r. 1986 několika zpěváky, kteří měli chuť zpívat „starou muziku“.
Tehdy nikdo z nich netušil, že stojí na začátku dnes již více než třicetileté společné práce, která se stala neoddělitelnou součástí života mnohých z nich.
Sbor sdružuje zpěváky z různých křesťanských církví a v současné době je zaměřen zejména na interpretaci renesanční a barokní duchovní vokální tvorby.
Usiluje o dobovou interpretaci i v tom smyslu, že vrací duchovní skladby do prostředí, do kterého byly původně určeny, totiž do křesťanské bohoslužby.
Brněnský ekumenický sbor je otevřen všem, kteří mají chuť a odhodlání věnovat čas i úsilí nastudování převážně polyfonních skladeb, probouzet k životu díla vytvořená kdysi dávno k Boží slávě a zprostředkovat jejich poselství současným posluchačům.

Kontakt

Chtěli byste si s námi zazpívat?

Nebo zahrát?

Nebo nás snad někam pozvat?

Napište nám na:

info@besbrno.cz

Nebo zavolejte na číslo:

+420 776 333 753